قالب وبلاگ

خدارو شکر ....که در ایران زندگی میکنیم....مدیون شهداییم - دنیای حنانه

خدارو شکر ....که در ایران زندگی میکنیم....مدیون شهداییم

۵

زندگی دختران دانشجویی که از شدت مصرف مشروب عریان می‌شوند/ مرگ سالانه 1700 دانشجوی آمریکایی به دلیل مصرف مشروبات الکلی

asheqeshahadatدروغی به‌نام برتری علمی دانشگاه‌های آمریکایی؛

امروز اگر در مراکز اصلی شهر آمریکا و استادیوم‌های موسیقی قدم بزنی با دختران عریان و نیمه عریانی مواجه می‌شوی که در حالت مستی توسط پسران هتک حرمت می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی «خبرگزاری دانشجو»؛ سال 2008 سیاستمداران آمریکایی و فعالان در عرصه دانشگاهی فدرال با بررسی وضعیت بیش از 100 دانشگاه شناخته شده آمریکایی در خصوص فساد اخلاقی از جمله دانشگاه‌های کنتیکت، دانشگاه‌های دلویر، دانشگاه‌های مین، دانشگاه‌های ماساچوست، دانشگاه‌های نیوهمپشر در شرق آمریکا و دانشگاه‌های آریزونا، دانشگاه‌های کالیفرنیا، دانشگاه‌های کلرادو، دانشگاه‌های هاوایی، دانشگاه‌های آیداهو، دانشگاه‌های مانتانا، دانشگاه‌های نوادا، دانشگاه‌های نیومکزیکو، دانشگاه‌های اورگن، دانشگاه‌های یوتا و دانشگاه‌های واشنگتن در غرب آمریکا خواستار تغییر قانون در نظر گرفتن کاهش سن مشروبات الکلی از 18 به 21 سال شدند و اعلام کردند: «باید با قوانین جدید از شرابخواری در محوطه دانشگاه جلوگیری شود.»

این جنبش سیاستمداران به نام "طرح یاقوت ارغوانی" آغاز شد و بی سر و صدا حدود یک سال پیش برده شد ولی بی فایده بود و هیچگونه تاثیری نداشت.

جان McCardell ، رئیس جمهور سابق کالج Middlebury در ورمونت اعلام کرد: این طرح بسیار ضعیف اجرا شد و قرار بود در آن خانواده‌ها با مشارکت مسئولان دانشگاهی و دولتی اوضاع نابسامان نوشیدن مشروبات الکلی در بین دانشجویان و جوانان را کاهش دهند ولی این اتفاق رخ نداد، چرا که هم خانواده‌ها و هم مسئولان مسموم بودند و علاقه‌ای به مبارزه با معضل و اجرای این طرح نداشتند.

تلاش ‌های برخی سیاستمداران ادامه داشت و حتی برخی از نظرات و ایده‌ها برای مبارزه با معضل مشروبات الکلی در روزنامه مهم هر ایالت در آمریکا به چاپ رسید ولی بازهم اکثریت مسئولان در مقابل این ایده‌ها و نظرات قد علم کردند و با انتقاد‌های شدید و قدرت سیاسی سدی در برابر حل این معضل بزرگ و نافرجام اجتماعی شدند.

همچنین تحقیقاتی توسط سازمان آمار و نظرسنجی آمریکا در سال 2011 در خصوص استفاده بی‌رویه دانشجویان از مشروبات الکلی در دانشگاه‌های مهم آمریکا به ویژه دانشگاه‌های اوهایو انجام شد و راز‌های شگفتی در این خصوص فاش شد.

یکی از راز‌های پشت پرده این بود که بیش از 40 درصد دانشجویان آمریکایی با استفاده بی‌رویه از الکل، وابستگی شدیدی به آن پیدا کرده‌اند تا حدی که در کنار جوی‌های آب و یا بر روی نیمکت بیهوش می‌شوند و در کنار ارتکاب به اقدامات جنون‌آمیر و خشن، در انظار عمومی اقدام به «برهنه» شدن می کنند.

همچنین این مطالعه نشان داد که بیش از یک هزار و 700 نفر از دانشجویان آمریکایی سالانه در حوادث ناشی از مصرف مشروبات الکلی جان خود را از دست می دهند.

در تجزیه و تحلیل اخیر آسوشتید پرس از پرونده‌های فدرال در خصوص مصرف مشروبات الکلی در بین 157دانشگاه‌ها مطرح ایالت‌های آمریکا از سال 1999 تا 2010 مشخص شد که روند معتادان دانشجویی به مشروبات الکلی به طور غیر قابل تصوری در حال رشد است.
این خبرگزاری بین المللی در گزارش خود که در ماه می منتشر شد اعلام داشت: اوضاع نابسمان دانشگاه‌ها، تمامی محققین را برا آن داشته است تا با به بحث گذاشتن ضرر استفاده از مشروبات الکلی در کلاس‌های دانشگاهی، دانشجویان را از این اقدام دور کنند.

رسانه‌های لس آنجلس اوریل سال گذشته در مصاحبه ‌ای با دانشجویان در یک مهمانی شبانه نوشتند: دانشجویان در این مهمانی تا حد مرگ از مشروبات الکلی مصرف کردند به طوری که گاهی دست به برهنگی زده و گاهی از شدت مستی فاجعه‌ای را به ارمغان می‌آوردند.

همچنین دیلی میل در مقاله‌ای آورد که وضع مصرف مشروبات الکلی در بین دانشجویان کم سن و سال باعث شده تا رونق شرکت‌های تولیدکننده مشروبات الکلی با افزایش میزان الکل روز به روز بیشتر شود.

رونق کسب و کار این شرکت‌ها با متقاضیان مشروبات الکلی رابطه مستقیم دارد؛ پس با افزایش تولید شرکت‌های مشروبات الکلی معلوم می شوند روند استفاده دانشجویان و جوانان در ایالت‌های مختلف آمریکا کماکان رو به افزایش است.

«جفیر درام» محقق و آسیب‌شناس اجتماعی آمریکایی در خصوص مضرات مشروبات الکلی در گفتگو با شبکه تلوزیونی آمریکا گفت: این روزها دانشجویان برای اینکه زمان بیشتری در خلع و بی‌تعادلی باشند، هر بار بر میزان استفاده خود از مشروبات الکلی اضافه می‌کنند و این باعث می‌شود تا قسمتی از مغز که هشدارهای عصبی و ایمنی را به عضلات می ‌فرستد دچار آسیب شود و نسبت به اتفاقات واکنشی نشان ندهد.

بر اساس این گزارش، اگر این روز‌ها کمی به خیابان‌های اطراف شهر‌های آمریکا به خصوص در نزدیکی کافه‌ها و یا استادیوم ‌های موسیقی نگاهی بیاندازیم، خواهیم دید که دختران نیمه‌‌عریان و عریان و پسرانی که تعداد زیادی از آنها دانشجو هستند، در حالت نامتعادل با بی‌رحمی همدیگر را هتک حیثیت می‌کنند.

www.snn.ir/NSite/Fulبه نقل از سایت افسران